top of page

Modern zamanların yel değirmeni savaşları teknolojinin satır aralarında gizlidir. Bize göre hedef: Gidilecek yolu doğru analiz etmek evrimleşen teknolojik serüvene uyum ve adaptasyon ile mümkündür. Bir yolda atılacak en doğru adımı analiz etmek, gidilmek istenen mesafe için tüm koşulları ve donanımı sağlayacak ekiple çalışmaktır. Bireysel çıkarların toplumsal çıkarlara hizmet etmesi gerektiğine inandığımız ilk andan itibaren var gücümüzle bu doğrultuda çalıştık. En doğru adımı atmak, en iyiyi üretmek, en iyiye ulaşmak ve en iyi hizmeti sunmak adına bir araya geldik. Farklı coğrafik lokasyonları da bünyemize dahil ederken küreselleşen dünyada uyumu yakalamaya çalıştık. Alanlarında uzman kişileri bir araya getirerek beraberinde teknolojiye uyum ve adaptasyon için yeni bir sentez başlattık. Yeni ve gelişmekte olan teknolojilere hakim ekiplerle çalışmayı kendimize hedef olarak seçmekten gurur duyuyoruz.  İhtiyaç duyduğunuz tüm hizmetlerimizle yanınızdayız. Yol arkadaşlarımıza bizimle oldukları için ayrıca teşekkürler.

 

ŞİMDİYE IŞIK TUTAN GELECEĞİN SAHİBİDİR! 

Image by Denise Jans

HAKKIMIZDA.

Mahmut Baldemir ve Hüseyin Uc tarafından 2009 yılında kurulan BBOTCINEMA, film yapım ve prodüksiyon hizmetleri alanında ulusal ve uluslararası faaliyet gösteren bir film yapım şirketidir.

BBOTCINEMA Bünyesinde;

Ulusal ve Uluslararası Yönetmenler,

Görüntü Yönetmenleri,

Sanat Yönetmenleri,

Dram-Komedi-Aksiyon Senaryo Yazarları,

Reklam ve Tanıtım Filmi Yazarları,

Film Müziği & Ses Tasarımcıları,

VFX-Animasyon Tasarımcıları,

Grafik ve Görsel İletişim Tasarımcıları,

Film Stüdyosu Tasarımcıları

gibi uzman ekipler bulundurur ve bu alanlarda hizmet verir.

BBOTCINEMA uzun metrajlı filmler, TV reklamları, belgeseller, müzik videoları, tanıtım filmleri, imaj filmleri, TV ve film yapımlarında uzmanlaşmıştır. Film Yapım ve Post Prodüksiyon alanlarının tamamında hizmet vermektedir.

İstanbul ve Türkiye’nin her yerinde stüdyo çekimleri, lokasyon hizmeti, dış mekan ve reel mekan çekimleri, iç ve dış mekan dekor yapım hizmetleri, ekipman ve alanlarında profesyonel ekipleriyle hizmet vermektedir.

 

Ayrıca dijital ve basılı mecrada kurumsal kimlik, afiş, dergi, hareketli grafik ve animasyon tasarımı gibi alanlarda da hizmet vermektedir.

Aynı zamanda BBOTCINEMA Türkiye'de çekim yapan yerli ve yabancı şirketler için Prodüksiyon & Post-Prodüksiyon hizmetleri, çekim izinleri, lokasyon hizmetleri, çok dilli ekibe erişim, stüdyo ve ekipman, prodüksiyon danışmanlığı yapar.

Image by Z

DÜNYADAKİ LOKASYONLAR

TÜRKİYE, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ, İNGİLTERE (LONDRA), ALMANYA (FRANKFURT), AMERİKA (MİAMİ, NEW JERSEY, LOS ANGELES), TÜRKMENİSTAN (AŞKABAT), ÖZBEKİSTAN (TAŞKENT), HİNDİSTAN (MUMBAİ), KATAR (DOHA), DUBAİ, İRAN, FAS, ÜRDÜN, CEZAYİR, LÜBNAN, TUNUS VE MISIR.

Dünya’nın pek çok yerinde bulunan lokasyonlarda yer alan ekiplerle prodüksiyon hizmet ağını her geçen gün arttırmaktadır.

ÜRETİM

       

BBOTCINEMA 2009 yılından bu yana, uzun metrajlı filmler, tv reklamları, belgeseller, müzik videoları, TV ve fotoğraf çekimleri de dahil olmak üzere hem ulusal hem de uluslararası çok sayıda prodüksiyona imza atmıştır.

Dünyadaki pekçok farklı yerinde çalışılan projelerde üretim ve yönetim becerilerini dahil ederek farklı ülkelerde bulunan ekiplerle projeleri en üst seviyeye çıkarmaya devam etmektedir.

Neden
BBOTCINEMA

Türkiye;  Avrupa-Asya- Orta Doğu ve Afrika kıtalarının kesişim noktası olarak merkezi bir konumdadır.

BBOTCINEMA ile iş birliği içinde çalışmak size geniş lokasyon seçenekleri, farklı ülkelerden çok uluslu oyuncu ve profesyonel ekiplerin yer alacağı envanteri ile nefes kesici, avantajlı bir ortam sağlayacaktır.

Lojistik için kolaylıklar, ekipman temini, profesyonel iş gücü ve bir çok ülkede prodüksiyon, lokasyon erişimiyle kendi alanında geniş bir yelpaze sunmaktadır.

 

Türkiye’de gerçekleştirilecek işler için yabancı yatırımcılara %18 KDV iadesi alma imkanı sağlanacaktır.

Image by Romain Dancre

TÜRKİYE VE DÜNYADAKİ LOKASYONLARDA ÇEKİM İZİNLERİ

BBOTCINEMA Türkiye’de ve Dünyadaki tüm lokasyonlarda Film (Belgesel, Sinema, Televizyon Filmi, Dizi Film, Televizyon Programı, Kısa Film, Video Klip, Reklam) çekmek isteyen yabancı film yapımcıları ve şirketleri için gerekli izinleri resmi makamlardan sizin adınıza en kısa zaman almaktadır. Türkiye’deki çekim izinlerinizi resmi makamlarla görüşerek en hızlı şekilde çözerken, projelerinizin hayata geçmesi için gerekli her aşamada sizlerle birlikte ilerlemeye devam eder.  

CASTING

Türkiye'nin uluslararası üretimleri kolaylaştıran coğrafi konumu sayesinde Avrupa-Asya-Orta Doğu- Afrika arasında bir köprü olarak, çok kültürlü ve etnik bir oyuncu kadrosuna ev sahipliği yapan yetenekler de dahil olmak üzere geniş bir oyuncu seçimi yelpazesi sunuyor.

BBOTCINEMA casting ortakları ve veri tabanı, çok dilli konuşma yetenekleriyle Türkiye'de uluslararası yapımları kolaylaştıran birçok seçenek sunar.

TEKNİK DONANIM

BBOTCINEMA Türkiye’deki Kamera, Işık Ekipmanı, Ses Ekipmanı, Havadan Çekimler (Dron – Helikopter), Set Ekibi, Dekor Yapımı, Hazır Stüdyolar, Gerçek Mekanlar ve daha fazlası. En geniş envanter seçeneği ile hizmet vermektedir.

Arri, Red, Sony, Canon, Blackmagic, Panasonik, Phantom Flex gibi kamera seçenekleri yanı sıra Arri ışıkları ve yeni led teknolojisi ışık ekipmanları ile envanter ağını her geçen gün genişletmeye devam etmektedir.

Amerika'da veya Avrupa'da olduğu gibi yerinde kiralama paketleri sağlar ve bütçe boyutlarınıza göre paketler sunar.

Dijital Çekim Stüdyoları

Masa Üstü Stüdyolar

Hazır Dekor Alanları

kendi dekorunuzu yapabileceğiniz hazır çekim alanları ve stüdyo imkanları ile projelerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olur ve her aşamasında destek sağlar.

Hayallerinizle şekillenen projelerinizde, tüm ihtiyaçlarınız için BBOTCINEMA her zaman yanınızda.

bottom of page